Mafia.GameCentral.cz

Fanouškovský web o hře Mafia: The City of Lost Heaven,
Mafia II a o pokračování Mafia III, které vyšlo 7. října 2016

Menu

Mafia III

Mafia II – Informace

Mafia II – Ostatní

Mafia II – Galerie

Mafia – Informace

Mafia – Ostatní

Mafia – Galerie

Mafia – Downloady

Ostatní

Spolupráce

Redakce

Artefakty a jiné grafické problémy v první Mafii

Martin Šebela (hadl) | 1. 2. 2013 – 15:40
Přibližně před rokem jsme vás informovali o řešení grafického problému první Mafie na některých počítačích. Dané řešení ovšem pouze omezilo efekt během střelby, ale ostatní efekty nadále způsobovaly problémy (například kouř nebo špatné zobrazování světel už v hlavním menu). Upozorním, že grafické problémy se týkají notebooků s integrovanou grafickou kartou (u stolních PC se mi to zatím nestalo, ale možná se mýlím).

Ještě upozorním, že tento problém se vyskytoval i na mém notebooku s integrovaným grafickým jádrem a dedikovanou grafickou kartou ATI. Problém byl v tom, že se mě sice ovladač zeptal, zda chci pro spuštění aplikace využít dedikovanou grafickou kartu, ale Mafie byla nadále spouštěna s integrovanou grafickou kartou.

Problém lze zároveň vyřešit pouze tehdy, pokud máte ve svém notebooku dedikovanou grafickou kartu, která se aktivuje při spuštění složitějších grafických aplikací.

Řešení:
  • pokud si chcete Mafii zahrát, manuálně (!) přepněte na dedikovanou grafickou kartu

Vše si následně můžete zkontrolovat tak, že pokud spustíte tzv. setup hry, kde lze určit nastavení hry (rozlišení, vyhlazování, …), bude jako obrazovka (resp. zařízení, které bude obraz zpracovávat), nastavena dedikovaná grafická karta, nikoliv ta integrovaná.


Přidat komentář

Nezapomeňte dodržovat pravidla komentářů.
              
Odkaz | Tučné | ItalikaAutor webuhadl

#190, vloženo 25. 1. 2015 v 10:41
Pokud myslíš ten ATI ovladač, tak ten bys měl mít nainstalován v notebooku od výrobce (pokud máš stejnojmennou dedikovanou grafickou kartu).

CR4SH3R4

#189, vloženo 21. 1. 2015 v 14:59
Ako na to riešenie kde to stiahnem ten program ?

Ronoath

#163, vloženo 15. 2. 2013 v 9:33
Ještě je jeden způsob, jak vyřešit tento problém: Spustit Mafii pod Linuxem. Na mém notebooku Dell E6400 s integrovanou grafikou funguje bez jakýchkoli potíží.

Přihlášení

Minichat

Statistika

Reklama