Mafia.GameCentral.cz

Fanouškovský web o hře Mafia: The City of Lost Heaven,
Mafia II a o pokračování Mafia III, které vyšlo 7. října 2016

Menu

Mafia III

Mafia II – Informace

Mafia II – Ostatní

Mafia II – Galerie

Mafia – Informace

Mafia – Ostatní

Mafia – Galerie

Mafia – Downloady

Ostatní

Spolupráce

Redakce

Výhled do budoucnosti – modifikace do obou dílů

Martin Šebela (hadl) | 5. 1. 2011 – 16:48
Vzhledem k tomu, že aktuální rok nám s největším pravděpodobností nic zajímavého z oficiálních zdrojů nepřinese, bude lepší, když popíšu, co by nás mohlo v tomto roce co se týče modifikací zaskočit. A to jak do první Mafie, tak jejího pokračování.

Mafia
U prvního dílu to stále (po více jak osmi letech) vypadá mnohem lépe než u Dvojky. Během tohoto roku by se na nás mohlo usmát několik povedených modifikací včetně těch od českých, případně slovenských autorů.
Od té doby, co světlo světa spatřila modifikace pod názvem Cosa Nostra s vlastním městem, se s podobnými výtvory roztrhl pytel. Každý modér chce mít také vlastní město, kde bude mnoho věcí interaktivních a ve kterém by mohl vyprávět příběh. To je ale v podstatě největší kámen úrazu, a to z jednoho prostého důvodu – čas na nikoho nečeká. Sestavení takového města zabere (v tom lepším případě) minimálně půl roku, jelikož tvorba nových interiérů a exteriérů není nic jednoduchého.
I přesto bychom se měli dočkat několika modifikací, za vypíchnutí stojí nedávno oznámený Free mod ke Cosa Nostře, Commision mod s parádními interiéry a exteriéry, dlouho očekávaný a zajímavý The Titanic mod a mnoho dalších, například těch, které upravují vzhled města.

Problém jménem Mafia II
Druhý díl hry je na tom o něco hůř. Vývojářská komunita není tak velká, jako u první Mafie a 2K Games zrovna modifikace nerado vidí. Po vydání dema to sice vypadalo slibně – mohli jsme využívat LUA příkazů a do hry si tak například přivolat Joa, změnit počasí nebo upravit tuning auta. Po vydání plné verze nadšení ovšem opadlo a jediná velká (obřích rozměrů) modifikace je Mafia II Multiplayer. Dále sice ještě existují přídavky jako odemčená volná jízda, ale to už je v podstatě jen předělaný soubor s nastavením hry, kde se freeride předělalo z hodnoty false na true. Modeři spíše začali konvertovat a doslova krást modely a grafické podání hry do dílu prvního. Modifikací u druhého dílu se tedy pravděpodobně moc nedočkáme, případně pouze těch malých, které například zpřístupní některé zamčené interiéry.

Tolik o tom, co můžeme čekat od autorů modifikací. O vývoji vás budeme samozřejmě informovat. Co vy – chystáte se nebo už programujete vlastní modifikaci?

Přidat komentář

Nezapomeňte dodržovat pravidla komentářů.
              
Odkaz | Tučné | ItalikaHavelka

#141, vloženo 10. 4. 2011 v 18:46
tak za 1. už jsem zase tady a za 2. kvůli chybě (nevím jaký nikdo mi to nevisvětlil protože to neumějí vysvětlit je to chyba xxx)si jí brzo nainstaluju a udělám překopávku tutoriálu závodů a smrt umění překopám ten děj a nechám paulieho živího - můj sen

Přihlášení

Minichat

Statistika

Reklama