Mafia.GameCentral.cz

Fanouškovský web o hře Mafia: The City of Lost Heaven,
Mafia II a o pokračování Mafia III, které vyšlo 7. října 2016

Menu

Mafia III

Mafia II – Informace

Mafia II – Ostatní

Mafia II – Galerie

Mafia – Informace

Mafia – Ostatní

Mafia – Galerie

Mafia – Downloady

Ostatní

Spolupráce

Redakce

Web

Martin Šebela (hadl) | 28. 5. 2009

Vždy jsem se zajímal o českou hru Mafia – navštěvoval jsem různé fanstránky a sledoval je. Několik webů, které jsem pročítal ovšem nepřežilo. Ale nebyla to jenom tahle hra, která mě bavila ze všeho nejvíce…

Domníval jsem se, že mít vlastní web, je něco, co prostě nemůže mít každý. Mýlil jsem se. Rodinný známý mi něco o tvorbě pověděl a doporučil mi kvalitní editor. Naučil jsem se s ním pracovat a s nadšením začal bez znalostí kódu vytvářet webové stránky.

1. října 2007 jsem si zdarma založil doménu s názvem review.wz.cz. Nad názvem se chvíli přemýšlelo, protože jsem ze začátku nevěděl, o čem že vlastně budu psát. Nakonec jsem zvolil anglické slovíčko review, které v češtině znamená recenze. Z toho lze usoudit, že jsem se odhodlal vytvořit web o několika počítačových hrách, které se mi doma válely u počítače.

Nechtěl jsem na stránkách pracovat sám, a tak se ke mně přidali přátelé – Dominik a z malé části Dan. Měl jsem to rozplánované tak, že já budu ten, kdo to všechno naprogramuje a přidá část obsahu. Dominik s Danem měli pracovat pouze na obsahu stránek. Jelikož se web plnil dlouhé chvíli jenom z mé hlavy a další dva redaktoři měli pouze předpřipravené rubriky, které stejně nikdy nebyly zprovozněny, rozhodl jsem se, že bude lepší, budeme-li se orientovat pouze na českou hru Mafia.

Čekal jsem, že tak odpadne většina práce, ale opět jsem byl vedle. Obsah na stránky jsem vytvářel pouze já. Mrzelo mě to, protože jsem počítal se spoluprací. Projednali jsme to a Dan se nakonec odpojil, já s Dominikem jsme chtěli pokračovat. Ale opět to nebylo to, co jsem si představoval… Dominik sepsal článek jenom po mém urgentním naléhání. A protože jsem na obsah čekal opravdu dlouhou dobu, na webu jsem pracoval jenom já.

Vše jsem tak měl na starost opět pouze já. Naučil jsem se ale HTML, které jsem bez problémů pochopil. Později se k tomu přidaly i kaskádové styly (CSS) a nakonec i trochu PHP, ve kterém se stále zdokonaluji.

Po delší době si mých stránek všiml člověk, který mi nabídl prostor pro web na jiném serveru za určitých podmínek. Bylo to lákavé. A takovou nabídku jsem zkrátka nemohl odmítnout. Stránky se rázem přesunuly na jinou doménu, kde mělo vyrůst několik fanstránek o hrách. Webu se celkem vedlo, ale po měsících přemýšlení jsem se svými stránkami na nové doméně skoncoval. A to především z podmínek na serveru, který nejprve vypadal lákavě.

A tak jsem začal na novo. S kvalitními znalostmi programovacích jazyků jsem se pustil do tvorby stránek, které poháněl můj vlastní redakční systém. Design, který jsem dal dohromady bylo pro mne opravdu dílo. Zakoupil jsem si konečně vlastní doménu mafia.gamecentral.cz a web jsem na konci června 2009 spustil s úspěchem od návštěvníků.

Stránky tak přežívají již několik let. Návštěvnost se zvyšuje, spolupracuji s dalšími weby a jejich redaktory, které se zajímají také o počítačovou hru Mafia a především stále opravuji a vylepšuji kód stránek. Včetně designu.

Jestliže jste dočetli až sem, děkuji a doufám, že vám web přinese užitečné materiály i v budoucnu. Rozhodně s ním totiž nehodlám skoncovat.

Martin Šebela, 19. března 2011
Design I. aneb každý jednou začíná
1. 10. 2007 Tímto děsným designem jsme začali. Kód z WYSIWYG editoru – hrůza! Design byl spuštěn společně se stránkou 1. října 2007. Naštěstí na webu dlouho nebyl, protože zhruba za týden byl nahozen design úplně jiný.

Design II.
7. 10. 2007 Tento design byl na stránkách déle než jeho předchůdce, ale jakmile se spustil, hned se začalo pracovat na novém. Bohužel byly s tímto designem takové potíže, že jsem musel spustit následující design o něco dřív. Design pořád nebyl podle mě „originální“ a stále byl z WYSIWYG editoru.

Design III.
17. 11. 2007 (?) Sám už si nepamatuji, kdy jsem tento design vyrobil, ale byl pro mě velmi velkou námahou (i když to tak nemusí vypadat). Na designu se mi líbila grafika, bohužel při testování na několika počítačích selhala (nenačetla se kvůli větší velikosti). Tento design se na našich stránkách ohřál opravdu dlouhou chvíli (skoro 4 měsíce), ale kód byl opět z WYSIWYG editoru.

Design IV.
3. 2. 2008 (?) Tento design se líbil i mně (což byl pokrok). Bohužel byl opět spíše určen pro uživatele s vyšším rozlišením. Na starší verzi byl i login, který jsem nakonec zrušil.

Design V. aneb jiná doména, jiný mrav
25. 10. 2008 V pořadí již pátý design, v tomto případě oprava designu předchozího. Byly ošetřeny některé z velkých chyb, ale web byl konečně částečně převeden do PHP – konečně jsme mohli aktuality přidávat pomocí administrace. Ovšem, i tento vzhled webu měl své výhrady, byl sice optimalizován pro nižší rozlišení, na vyšších se pro změnu roztahoval a byl rozházený. Dle mého názoru byl velice nepřehledný, poněvadž bylo vše na sobě tak namačkané, aby se web zobrazil i na menších rozlišení a uživatel neměl práci s dolními posuvníky. O validaci kódu nemluvě.

Design VI. aneb „v novém“
30. 6. 2009 Pěkný design na nové adrese Mafia.GameCentral.cz. Skoro kompletně převedeno do PHP s využitím databáze, takže správa přes administraci byla zaručena. Nevýhoda byla snad jen špatně čitelné písmo v nadpisu rubriky a pevně daná výška webu.

Přihlášení

Minichat

Statistika

Reklama